سرمایه گذاری

تسهیلات قرض الحسنه

با توجه به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مجموعه گروه تلاشگران و همچنین با توجه به همکاری صندوق در چند مورد شتابدهنده، این صندوق در موضوعات اولویت دار اقدام به تامین سرمایه بذر (seed money) و سرمایه گذاری در قالب شتابدهی می کند. لذا کارآفرینان و افراد صاحب ایده های خلاقانه و نوآورانه می توانند طرح ها و ایده های خود را به منظور مشارکت و شتابدهی به این صندوق ارسال نمایند.

کسب و کار

در طرح ها و کسب و کارهای غیراستارتاپی که نیازمند سرمایه گذاری های بالاتر می باشند، صندوق با توجه به جذابیت های مالی و راهبردی طرح و همچنین پتانسیل شرکت های مرتبط با صندوق، اقدام به سرمایه گذاری می نماید. در این مدل صندوق پس از ارزیابی طرح و متقاضی در صورت احراز  شرایط لازم با رعایت ضوابط داخلی خود و کسب مجوزها و انعقاد قراردادهای لازم مبادرت به سرمایه گذاری در طرح می نماید.

جسورانه

سرمایه گذاری جسورانه (Venture Capital) یکی از شیوه‌های جذاب و پربازده سرمایه گذاری است که در آن سرمایه‌به همراه خدمات مدیریتی و راهبری در اختیار شرکت‌های جوان و دارای پتانسیل رشد بالا و آتیه اقتصادی قرار می‌گیرد. در این نوع از مشارکت صندوق فرآیندهای غربالگری و انتخاب فشرده و اغلب سختگیرانه ای دارد و در آن متغیرهایی مانند اندازه بازار، استراتژی، تکنولوژی، تایید مشتری و محیط رقابت به طور جامع تحلیل و ارزیابی می‌شوند.

در این نوع مشارکت، صندوق با تعلیم دادن شرکت‌ها و فراهم کردن مهارت و منابع مالی و دسترسی به روابط برای آنها، از توسعه این شرکت‌ها، بخصوص در مراحل اولیه رشد، فعالانه حمایت می‌کنند.